Działalność społeczna, oświatowa i kulturalna

Inne informacje


BIEGI

W sobotę 25 stycznia 2020 r. odbył się już poraz 251, a pierwszy w tym roku bieg przełajowy z cyklu TOP CROSS. W biegu głównym na dystansie 6666 m wystartowało 123 biegaczy oraz 46 dzieci. Nie zabrakło również naszych reprezentantów: pan Zbigniew Ciski zajął 27. miejsce, zaś nasz senior Jan Gruszecki uplasował się na 40. pozycji.
Po biegu odbyło się podsumowanie roku 2019 oraz wręczenie medali i nagród. Pan Jan Gruszecki został uhonorowany pucharem za organizację biegów dla dzieci, dla któych nagrody ufundowała nasza Spółdzielnia.W sobotę 27 lipca 2019 r. odbył się XVIII TOP Cross Maraton, w którym wystartowało 101 biegaczy z całej Polski.
Przed rozpoczęciem zawodów, których organizatorem od 18 lat jest pan Tadeusz Spychalski, powitania dokonał Dyrektor Sportowy Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Marcin Drogorób. Następnie w imieniu Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, pan Adam Zakrzewski wręczył nagrody rzeczowe i okolicznościowe statuetki (szklane anioły) za 20 lat organizacji biegów, którymmi zostali uhonorowani: Tadeusz Spychalski, Jan Gruszecki oraz Anna Arseniuk (za wyniki sportowe).
Nasz 80-letni reprezentant pokoknał dystans 15 km.

Panu Janowi Gruszeckiemu gratulujemy i życzymy wielu udanych startów.

W dniu 28.04.2019 r. w Toruniu odbył się bieg "RUN to RUN". Była to już 8. edycja tego biegu. W biegach na 10 km, 5 km i biegach dla dzieci udział wzięło ok. 3500 zawodników.Trasa biegu ze startem na ul. Szosa Okrężna prowadziła przez ul. Łukasiewicza, MOTOARENĘ po torze żużlowym, (była możliwość oglądania stadionu z poziomu toru), następnie ul. Szosa Bydgoska, park, ul. Rybaki, nad Wisłą do ul. Warszawskiej z nawrotem do mety zlokalizowanej na Bulwarze Filadelfijskim na wysokości ul. Mostowej.
W biegu na 10 km wystartowało 1550 biegaczy między innymi nasz przedstawiciel p. Jan Szabunio, który zajął 959. miejsce, przy tym w kategorii wiekowej 70+ p. Jan stanął na podium, zajmując 2. miejsce.Sezon biegowy trwa nadal, kolejne biegi w najbliższym czasie.


Sezon biegowy w pełni.

W dniach 24-30 marca 2019 r. odbyły się w Toruniu 8 Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce MASTERS .
W zawodach brali udział zawodnicy powyżej 35 lat, zarówno byli zawodowcy, jak i amatorzy, bez przynależności klubowej.

W mistrzostwach brało udział 4530 zawodników z 88 krajów z całego świata, i bliskich, i dalekich, takich jak: Barbados, Zimbawe, Puerto Rico, Nowa Zelandia i innych.W ramach mistrzostw odbyły się 23 konkurencje techniczne - w hali i biegowe - poza halą.
Zawodnicy klasyfikowani byli w kategoriach wiekowych od 35 lat do 95 wzwyż co 5 lat zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Klasyfikacja Open nie była prowadzona.
W Mistrzostwach brał udział nasz przedstawiciel pan Jan Szabunio w biegu na 10 km, zajmując w kategiorii wiekowej 70+ 21. miejsce oraz w półmaratonie (21,095 km) 16. miejsce.Należy nadmienić, że najstarszymi zawodnikami mistrzostw wśród kobiet była 103-letnia Hinduska zdobywając srebrny medal w biegu na 60 m, wśród mężczyzn 96-letni Jerzy Preizner z Torunia, który zdobył złoty medal w rzucie dyskiem, oraz srebrne medale w biegu na 60 mi w rzucie kulą.

Organizację Mistrzostw przy tak dużej ilości zawodników jak i konkurencji wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach ocenili pozytywnie.

Następne Mistrzostwa Świata MASTERS w lekkiej atletyce odbędą się w Kanadzie w Toronto w 2022 r. Może też tam będzie i nasz przedstawiciel.


Jubileusze


W sobotę 26 stycznia w siedzibie V Liceum Ogólnokształcącego odbyło się zakończenie i podsumowanie sezonu 2018 w biegach przełąjowych z cyklu TOP CROSS. W minionym sezonie wystartowało 37 dzieci oraz 112 osób w wieku 16-80 lat. Trzeba dodać, iż pierwszy bieg tego cyklu odbył się w styczniu 1999 roku - minęło równe 20 lat. W tym czasie odbyło się 239 biegów. W tej edycji wystartowało dwóch reprezentantów SM KOPERNIK: Zbigniew Ciski sklasyfikowany na 18. miejscu oraz Jan Gruszecki (79 lat) sklasyfikowany na 38. miejscu. Organizatorzy serdecznie dziękują naszej Spółdzielni za ufundowane nagrody dla dzieci.Naszym Maratończykom życzymy zdrowia, wytrwałości i wielu kolejnych sukcesów, a innych Członków Spółdzielni zachęcamy, by prowadzili aktywny tryb życia, o czym z przyjemnością będziemy informować na łamach naszych stron internetowych.


BIEŻĄCE INFORMACJE
PLAN REMONTÓW - 2020
STAWKI OPŁAT
HARMONOGRAM ODCZYTÓW
Podzielniki c.o. – grupa październikowa
OFERTY
Sala konferencyjna
Najem lokali użytkowych
Najem powierzchni reklamowych
DZIAŁALNOŚĆ S-O-K
Charakterystyka działalności
Zaproszenia stałe
Imprezy okazjonalne
Koło Wędkarskie
Środy szachowe
Biegacze
Rowelersi
Nordic Walking
Grupa fotograficzna