mgr inż. Andrzej Bez
(1955-2007)Spółdzielczość mieszkaniowa poniosła ogromną stratę, 12 stycznia 2007 roku odszedł od nas Andrzej Bez, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Kopernik w Toruniu.

Urodził się 9 sierpnia 1955 roku w miejscowości Jaźwiny, na terenie dawnego województwa włocławskiego. W 1979 roku ukończył, z bardzo dobrym wynikiem, studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Był także absolwentem podyplomowych studiów na UMK w Toruniu z zakresu zarządzania.
Karierę zawodową rozpoczął w Toruńskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, gdzie pełnił początkowo obowiązki majstra, a później kierownika budowy. Od 1989 roku swoją karierę zawodową związał z Urzędem Wojewódzkim w Toruniu, awansując do stanowiska zastępcy dyrektora wydziału. Od roku 1993 pracował w Spółdzielni Mieszkaniowej Kopernik. Początkowo jako Zastępca Prezesa Zarządu ds. Technicznych, a od grudnia 1997 roku jako Prezes Zarządu.

Był bezgranicznie zaangażowany i oddany pracy na rzecz rozwoju Spółdzielni oraz budowy jej dobrego wizerunku. Doskonały fachowiec, kompetentny menadżer. Wymagający od siebie i innych, ale jednocześnie wyrozumiały i pomocny. Potrafił stworzyć wśród pracowników przyjazną atmosferę współpracy i wzorowe stosunki międzyludzkie. Okazywał wielką serdeczność w bezpośrednich kontaktach z członkami Spółdzielni i dbałość o ochronę ich poczucia podmiotowości. Zyskał opinię dobrego organizatora. Współtwórca i autor wielu zmian w Spółdzielni. Swoje doświadczenie jako spółdzielca zwieńczył, nabywając uprawnienia lustratora Krajowej Rady Spółdzielczej oraz licencjonowanego zarządcy nieruchomości. Angażował się także w działalność na rzecz oszczędności energii cieplnej w Toruniu. Ceniony znawca problematyki rynku ciepła w Grodzie Kopernika. Jego aktywność w pracy zawodowej i społecznej znalazła uznanie organów państwowych i spółdzielczych. Za swoją działalność został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem 100-lecia Spółdzielni oraz odznaką Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego.

Pozostanie ważną częścią historii Spółdzielni Mieszkaniowej Kopernik i Miasta Torunia.


Zawsze pozostanie w naszej pamięci.W dniu 4 października 2008 r. miała miejsce w siedzibie Spółdzielni uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci Andrzeja Beza. Z tej okazji zaproszono liczne grono gości, a w przemówieniach i rozmowach kuluarowcyh wspominano osobę Andrzeja Beza. Na zakończenie delegacja udała się na cmentarz przy ul. Wybickiego, gdzie złożono wiązanki kwiatów na grobie zmarłego Prezesa. Pamiątką po tym wydarzeniu jest zamieszczona fotogaleria.


Powrót


HISTORIA
Przewodnik historyczny
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
Odznaka Honorowa SM KOPERNIK
Medal na 100-lecie SM KOPERNIK
Medal Za zasługi dla Miasta Torunia
Historyczne statuty
Zasłużeni dla Spółdzielni - wspomnienia
FOTOGALERIE
Spółdzielczze popołudnie 2018
Zimowisko 2018
II Piknik rodzinny - Zdrowo i ludowo - 2015
Piknik rodzinny - Zdrowo i ludowo - 2014
Rowerem do Łysomic
Medal - wyróżnienie honorowe
A. Bez - tablica pamiątkowa
gen. E. Zawacka - tablica pamiątkowa
Zima 2005/2006
W obiektywie Macieja Ekwińskiego
Dzieci w Brzozie k. Torunia VI 2006
Wystawa psów - 20.08.2006 r.
Wystawa psów - 19.08.2007 r.
Wystawa psów - 23.08.2009 r.
105-lecie - galeria amatorska
Afisze
Spalarnia śmieci
Inwestycja przy ul. Wybickiego
PLIKI DO POBRANIA
Adobe Reader
PRZYDATNE LINKI