Medal na 100-lecie SM KOPERNIK



Medal na 100-lecie



W 2002 roku - roku doniosłego jubileuszu 100-lecia istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej KOPERNIK w Toruniu - postanowiono wykonać i ustanowić jako honorowe wyróżnienie prezentowany powyżej medal.
Jego autorem i wykonawcą jest toruński artysta plastyk Ryszard Mirowski, który wykonał również tablicę poświęconą pamięci Andrzeja Beza.

Wybito 100 medali, które Rada Nadzorcza Spółdzielni nadaje osobom i instytucjom według następujących kryteriów:

  • osoby:
    • prowadzą aktywną działalność w Spółdzielni w okresie nie krótszym niż 10 lat,
    • wzorowo wykonują obowiązki członka Spółdzielni,
    • wyróżniają się wysokim poziomem moralnym,
    • wykazują się inicjatywą i troską o rozwój Spółdzielni
  • instytucje:
    • podejmują działania na rzecz rozwoju Spółdzielni Mieszkaniowej KOPERNIK,
    • wzorowo wykonują zadania na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej KOPERNIK i jej członków.


Postanowiono, że Medal 100-lecia będzie przyznawany do roku 2012, w którym będzie przypadała 110. rocznica powstania Spółdzielni.


Lista osób i instytucji, którym przyznano Medal 100-lecia:


  1. Michał Zaleski - Prezydent Miasta Torunia
  2. Rada Miasta Torunia
  3. Elżbieta Zawacka
  4. Andrzej Bez
  5. Teodor Długokiński (pośmiertnie)
  6. Tadeusz Benedykciński (pośmiertnie)
  7. Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa
  8. Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej
  9. Wojewódzka Biblioteka Publiczna Książnica Kopernikańska
  10. PKO Bank Polski S.A. Oddział Toruń
  11. Korporacja Ubezpieczeniowa FILAR S.A.
  12. Telewizja Kablowa Toruń
  13. Spółdzielnia Mieszkaniowa GEOFIZYKA
  14. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Toruń sp. z o.o.
  15. Młodzieżowy Klub Sportowy WŁÓKNIARZ przy SM KOPERNIK
  16. Przedsiębiorstwo Inwestycyjne BUD-TECH sp. z o.o.
  17. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe EKOBUD sp. z o.o.
  18. Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe NOVAPOL sp. z o.o.
  19. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe TERMBUD sp.j.
  20. Jadwiga Bogdan-Adamczyk
  21. Jerzy Wierzchowski
  22. Halina Kisielewicz
  23. Czesław Nosewicz
  24. Jerzy Szalkowski
  25. Edward Lange
  26. Ludwik Geppus
  27. Leonard Werner
  28. Józef Flik
  29. Roman Jędrzejewski
  30. Maciej Grączewski
  31. Wojciech Galicki
  32. Andrzej Korpusiński
  33. Alojzy Kowalski
  34. Maria Kiełbus
  35. Zygmunt Gruszka
  36. Stanisław Lendzion (pośmiertnie)
  37. Wanda Szatkowska
  38. Wacław Baczała
  39. Bożena Balicka
  40. Edmund Dybowski
  41. Antoni Gronowski
  42. Irena Lasoń
  43. Bronisław Pronobis
  44. Franciszek Pronobis
  45. Hanna Ruszkiewicz
  46. Maciej Szewczyk
  47. Edward Śmigielski
  48. Barbara Tatara
  49. Zenon Węglerski
  50. Barbara Włodarczyk
  51. Jerzy Żuchowski
  52. Jan Baranowski
  53. Maria Słomska
  54. Tadeusz Żubkowski
  55. Romuald Przeradzki
  56. Józef Pełkowski
  57. Maria Krzemkowska
  58. Andrzej Kuligowski
  59. Marek Żółtowski
  60. Czesław Degórski
  61. Zakład Instalacyjno-Budowlany Piotr Senkowski
  62. Zakład Usług Ślusarsko-Spawalniczych i Transportowych Mirosław Szok
  63. Zakład Usług Dźwignicowych DŹWIG sp. z.o.o.
  64. Zakład Kominiarski Zygmunt Pawłowski
  65. Zakład Usług Kominiarskich Zbigniew Bożek
  66. Anty-Insekt Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Stanisław Szczęchuła
  67. Zakład Blacharsko-Dekarski A. Sypek M. Pawłowski
  68. Zakład Usług Wielobranżowych Waldemar Sybilski
  69. Zakład Usług Agrotechnicznych GARDEN s.c.
  70. Usługi Porządkowe Marek Gorzycki
  71. Firma Usługowa BRZASK Zbigniew Ostrowski
  72. Usługi Porządkowo-Transportowe Kazimierz Pacholec
  73. Usługi Porządkowe Marek Ceraficki
  74. HORTUS Projektowanie i wykonawstwo terenów zieleni Gabriel Oleksiejuk
  75. Kazimierz Pawłowski
  76. Spółdzielnia Mieszkaniowa ZIELENIEC
  77. Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu
  78. Hanna Modrzejewska
  79. Adam Suwała
  80. Ryszard Torba
  81. Irena Pokorska-Dziecinniak
  82. Wiesława Lewandowska
  83. Hieronim Czubak
  84. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu
  85. Jerzy Grądzki
  86. Ryszard Mirowski
  87. Danuta Gadziomska
  88. Celina Wiśniewska
  89. Andrzej Wieczorek
  90. Wanda Perłowska
  91. Jan Dybowski
  92. Olgierd Turek



HISTORIA
Przewodnik historyczny
Certyfikat Wiarygodności Biznesowej
Odznaka Honorowa SM KOPERNIK
Medal na 100-lecie SM KOPERNIK
Medal Za zasługi dla Miasta Torunia
Historyczne statuty
A. Bez - wspomnienie
T. Długokiński - wspomnienie
A. Rapior - wspomnienie
FOTOGALERIE
II Piknik rodzinny - Zdrowo i ludowo - 2015
Piknik rodzinny - Zdrowo i ludowo - 2014
Rowerem do Łysomic
Medal - wyróżnienie honorowe
A. Bez - tablica pamiątkowa
gen. E. Zawacka - tablica pamiątkowa
Zima 2005/2006
W obiektywie Macieja Ekwińskiego
Dzieci w Brzozie k. Torunia VI 2006
Wystawa psów - 20.08.2006 r.
Wystawa psów - 19.08.2007 r.
Wystawa psów - 23.08.2009 r.
105-lecie - galeria amatorska
Afisze
Spalarnia śmieci
Inwestycja przy ul. Wybickiego
PLIKI DO POBRANIA
Adobe Reader
PRZYDATNE LINKI